Fusion Speakers Sports LED XS-FL65SPGW, 240W, 6,5", w/ Grey & White Cover, Set
Product Code: 60009
0
All about product
Description
Reviews 0
Questions0
  Availability on request
Shipping & Delivery
Worldwide delivery available.
Shipping cost is calculated individually due to product size and weight.
Request Shipping Quote
Delivery
UPS UPS
DHL DHL
Payment
PayPal PayPal
Description
Speaker Size: 6.5"
Peak Power: 240 W
RMS Power: 60 W
Sensitivity: 92 dB
Frequency Response: 70 Hz - 18 kHz
Nominal Impedance: 4 Ohms
Recommended Amplifier Power (RMS): 25 - 200 W/Ch
Tweeter Type: Aluminum Dome
Cone Material: Polypropylene Cone with Cloth Surround
Mounting Diameter Clearance: 162 mm
Mounting Depth Clearance: 77 mm
Optimum Enclosure Recommendations:
Sealed enclosure volume: 10L
LED Lighting: RBG
LED Supply Voltage: 10.8 - 16V dc
LED Load Current @ 14.4 VDC: 150mA
Operating Temperature Range: 0° - 50° C
Storage Temperature: -20 - 70°C
Waterproof (IP): IP65
Speaker Dimensions: Length x Height x Depth: 196 mm x 97 mm